Diplomski študij zdravstvene nege sta z zaključno nalogo uspešno okronali študentki Sanja Kavaš in Dragica Bogatin. Prva je raziskovala pomen medgeneracijskega sodelovanja v domačem okolju, druga pa poznavanje paliativne oskrbe v pomurskem prostoru.
»Dobri odnosi družinskih članov v sožitju z različnimi generacijami so za harmonijo v domačem okolju izrednega pomena. Rezultati raziskave na območju Prekmurja so pokazali, da večina anketirancev sobiva s svojimi otroki, vnuki in partnerji, kjer si s komunikacijo in odnosom v družini zadovoljni. Skupaj z družino izvajajo različne aktivnosti in imajo veliko hobijev, ki jim pomagajo pri ohranjanju psihičnega ravnovesja,« pojasnjuje diplomantka Sanja Kavaš.
Dragica Bogatin pa se je poglobila v področje paliative, umiranja, paliativne oskrbe ter njeno vpletenost v življenjski prostor pomurske populacije. »Ugotovila sem, da so temelji prepoznavnosti paliative in ustanov, ki se v Pomurju z njo ukvarjajo, na majavih tleh. Paliativa je še vedno zakrita v tančico neprepoznavnosti in tabu teme, ki počasi prodira iz ozadja. Pomemben je strokovni pristop in strokovno znanje, kar bi nudilo prepotrebno paliativno oskrbo ter zapolnili praznino v napredku,« je jasna diplomantka.
Obe diplomski nalogi sta nastajali pod mentorstvom mag. Edvarda Jakšiča, predstojnika študijskega programa Zdravstvena nega. »Ponosen sem na odlično opravljeno delo študentk. Obema želim pogumno in odločno stopanje v svet novih znanj in odkritij življenja!«