Gibanje je moč, ki zdravi


Na Univerzi Alma Mater Europaea smo letošnji dan gibanja obeležili z usmerjeno pozornostjo do ranljivih skupin. Naši študenti fizioterapije so pod mentorstvom predavateljice Tatjane Horvat, mag. obiskali Varstveno delovni center POLŽ Maribor, kjer so skupaj z varovanci izvajali gibalne vaje, vaje za ravnotežje, koordinacijo in moč.

Svetovni dan gibanja nas vsako leto opominja na pomen telesne dejavnosti za zdravje, dobro počutje in kakovost življenja. Redno gibanje pomembno prispeva k preprečevanju številnih kroničnih bolezni, izboljšuje duševno zdravje, spodbuja socialno povezanost in ohranja funkcionalne sposobnosti v vseh življenjskih obdobjih.

 

S tem smo pokazali, da strokovno znanje in človeška bližina lahko ustvarita prostor, kjer se vsak posameznik počuti vključenega, cenjenega in gibalno opolnomočenega. Dogodek je bil izjemna priložnost za medgeneracijsko sodelovanje, učenje v praksi in krepitev empatije, ki je ključna v poklicu fizioterapevta.

 

»Včasih zadostuje že en skupen korak, da premakneš veliko več kot samo telo. Na Svetovni dan gibanja smo ponovno potrdili, da so majhne geste lahko velike spremembe. Gibanje je moč, ki zdravi, gradi odnose. Ni le fizični napor, temveč način povezovanja, spodbujanja samozavesti in vračanja občutka vrednosti. Ko delamo z osebami iz ranljivejših skupin, gre tudi za zaupanje, spoštovanje in skupno doživetje," pravi Maruša, študentka fizioterapije na Univerzi Alma Mater Europaea.