Potreba po telesni aktivnosti se s starostjo ne konča. Študije namreč kažejo, da redna telesna aktivnost pozitivno vpliva na ljudi vseh starosti, podaljša leta aktivnega samostojnega življenja, zmanjšuje invalidnost in izboljšuje kakovost življenja starejših ljudi.
»Redna telesna aktivnost je ena najpomembnejših sestavin zdravega staranja. Nihče ni prestar ali prešibak, da bi začel z rednim programom telesne aktivnosti,« je ob današnjem zagovoru diplomske naloge poudarila študentka Jasmina Strelec in izpostavila, da je v Sloveniji pri starostnikih najpogostejša oziroma najbolj priljubljena telesna dejavnost hoja, ki pozitivno vpliva na zdravje, hkrati pa je tudi preprosta in varna aktivnost.
»Na telesno pripravljenost posameznika vpliva več dejavnikov, z naraščanjem starosti pa se zmanjšujejo aerobna in anaerobna zmogljivost, mišična moč, mišična koordinacija, ravnotežje in gibljivost sklepov, podaljšuje pa se tudi reakcijski čas,« pravi diplomantka in doda, da ti dejavniki niso samo ključni za športno uspešnost, ampak so tudi zelo odločilni za sposobnost opravljanja funkcij vsakdanjega življenja.
Ob zaključku je študentka Jasmina Strelec izpostavila še pozitivne učinke telesne aktivnosti pri starostnikih, ki so daljša samostojnost pri dejavnostih samooskrbe, večja samopodoba, boljša kakovost življenja, daljša pričakovana življenjska doba in zmanjšanje umrljivosti.